• Vitajte na stránkach našej školy

Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
      Čítať viac

• Darujte nám svoje 2% z daní

Vážení rodičia,

blíži sa čas daňových priznaní, čas, kedy Vaši zamestnávatelia Vám budú robiť ročné zúčtovania. My sa na Vás po roku opäť obraciame s prosbou, aby sme Vás poprosili o to, aby ste nám darovali Vaše 2% z daní. Naše občianske združenie funguje už viac rokov a všetky Vami darované peniaze investujeme do našich detí. Či už v základnej škole alebo v materskej škole.

• Deň narcisov

(18.4.2024) Deň narcisov je celoslovenská zbierka Ligy proti rakovine, ktorá sa koná každoročne a jej výťažok je určený pacientom, ktorí majú onkologické ochorenia. Do tejto zbierky sme sa zapojili aj my. Ako dobrovoľníci, aj ako tí, ktorí do tejto zbierky prispeli. Dopoludnia prispievali deti v škole malou sumou, popoludní potom v obci zbierali peniažky a rozdávali narcisy aj ostatným obyvateľom. Podarilo sa nám vyzbierať krásnych 450,- €. Chceme poďakovať všetkým, ktorí akoukoľvek sumou pomohli dobrej veci. Poďakovanie patrí aj Pizzérii Soňa. V takom chladnom počasí zahriali našich dobrovoľníkov chutnou teplou pizzou. Ďakujeme.

• Aktivity realizované v marci

(marec 2024) Trošku sme pozabudli na niektoré aktivity, projekty, ktorých realizácia prebehla najmä v marci. No z dôvodu organizovania rôznych súťaží sme niektoré z nich dokončili až v apríli. Marec sa niesol v znamení knihy a teda aj aktivity, ktoré sme robili, boli venované najmäknihám. Či už to bolo čítanie počas prestávok, návšteva knižnice alebo výroba vlastných knižiek. Takisto sme sa úspešne zapojili do projektu "Čítanie pre radosť" a v prvom a v druhom ročníku sme zriadili triedne knižnice. Dokončili sme súťaž Čitateľský oriešok a netrpezlivo čakáme na máj, kedy by sme sa mali dozvedieť výsledky.
            Nezabudli sme ani na Deň vody. Rôznymi aktivitami sme sa mu trochu povenovali.

• SuperFlorbal 2024 - florbalové zručnosti (Veľkonočné kolo)

(11.4.2024) Toto kolo sme zorganizovali až po Veľkej noci, no stálo to za to. V našej škole sme privítali družstvá z troch škôl (ZŠ Oslany, ZŠ Nitrianske Rudno a ZŠ s MŠ Valaská Belá. Samozrejme, že nechýbali naše družstvá. No dnes sme našu súťaž povýšili na reprezentačnú úroveň. Naše pozvanie totiž prijal pán Dušan Ďuríček (reprezentačný tréner) a priviedol svoje zverenkyne, reprezentantky Slovenska Radku Mládenkovú (brankárka) a Lenku Červenú, mladú hráčku, ktorá hrá ešte za juniorky. Všetci traja pôsobia v reprezentačných výberoch, vďaka florbalu precestovalli kus sveta a prišli sa do školy pozrieť, ako to deťom išlo. A veru bolo na čo pozerať. Výkony detí sú každý rok lepšie a treba sa stále zodpovedne pripravovať. V prestávke medzi súťažami Lenka ukázala deťom čo-to zo svojho umenia, prešla si aj našu súťažnú dráhu. Zvládla ju naozaj excelentne.

• Zápis žiakov do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025

(10.4.2024) V stredu mali naši predškoláci veľký deň. Zúčastnili sa v škole zápisu do 1. ročníka pre školský rok 2024/2025. Všetko začalo tým, že pani učiteľky boli v materskej škole pre deti a spolu s ich pani učiteľkou prišli do školy. Tam už na ne čakala pripravená trieda, ostatné pani učiteľky, ktoré sa im venovali, aby zistili, či sú už na veľkú školu pripravené. Aktivity, ktoré robili, boli zamerané na pozornosť, koncentráciu, manipulačné zručnosti, poznávanie farieb, čísel, počtov. Skrátka, pani učiteľky sa o deťoch dozvedeli množstvo zaujímavých vecí. Deti sa, naopak, presvedčili, čo už vedia, v čom treba ešte potrénovať. Vo všeobecnosti však platí, že deti boli veľmi šikovné. Tešíme sa na spoločné stretnuti v septembri vo veľkej škole.

• McDonald Cup

(10.42024) V stredu 10.4.2024 sa konalo v areáli ZŠ s MŠ Bystričany oblastné kolo futbalovej súťaže zmiešaných družstiev pod názvom McDonald Cup. Pôvodne sa ho mali zúčastniť štyri družstvá (Kamenec pod Vtáčnikom, Oslany, Čereňany a Bystričany), no nakoniec sme ostali iba dve a tak sa odohral iba jeden zápas. Športovo musíme uznať, že Bystričany boli lepšie a po jednoznačnom priebehu nás porazili. Aby to ale neostalo iba pri futbale, deti si potom v telocvični zahrali proti sebe aj florbal. Ten nám išiel lepšie a zápas bol pomerne vyrovnaný. Padali pekné góly na oboch stranách.

Piatok 19. 4. 2024