• Dieťa sa prijíma do MŠ na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa. Prílohou žiadosti  o prijatie do MŠ je potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, bez ktorého je žiadosť neplatná. Žiadosť si môžete stiahnuť aj na stránke školy ZŠ s MŠ Čereňany.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami, k žiadosti sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Prednostne sa prijímajú deti :

• pre ktoré je predprimárne  vzdelávanie povinné, tzn. deti, ktoré do 31.8.2022 dosiahnu 5 rokov veku a majú trvalé bydlisko v obci;
          • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania;
          • deti, ktoré dovŕšili tri roky svojho veku;
          • deti mladšie ako 3 roky sa príjmu iba v prípade, že bude voľná kapacita MŠ a ak budú vytvorené vhodné materiálne, personálne, hygienické a bezpečnostné podmienky.

Ďalšie podmienky prijímania určené zástupkyňou po prerokovaní v pedagogickej rade, ktoré sa budú uplatňovať v prípade, ak počet evidovaných žiadostí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2022/2023 bude vyšší ako voľná kapacita materskej školy :

• deti zamestnaných zákonných zástupcov, ktoré k 1. septembru 2022 dovŕšili tri roky veku, a ktoré nastúpia do materskej školy do 15. septembra 2022;
          • deti s trvalým pobytom v obci Čereňany.

V prípade, že dieťa z dôvodu nedostatku voľnej kapacity v materskej škole nebude zaradené na predprimárne vzdelávanie od 1. septembra 2022, bude zaradené do poradovníka, o čom bude zákonný zástupca dieťaťa informovaný (nezáleží na poradí odoslania prihlášky).

Riaditeľ ZŠ s MŠ Čereňany vydá rozhodnutie o prijatí – neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie najneskôr do 30. júna 2022.