• O škole

• Základná škola s materskou školou Čereňany od 1. januára 2007 pracuje ako rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou v zriaďovateľskej pôsobnosti obce. Jej súčasťou sú základná škola, materská škola, školská jedáleň a školský klub detí.

Školská budova pozostáva zo štyroch tried, pre každý ročník jedna. Ďalej sa tu nachádza počítačová učebňa, kde je umiestnených jedenásť počítačov určených na výchovno-vzdelávací proces a záujmovú činnosť. Triedy sú zariadené jednoducho, ale účelne. V každej triede sa nachádza bezprašná biela tabuľa. Všetky triedy sú už vybavené výškovo nastaviteľnými lavicami a stoličkami pre žiakov.

Základná škola disponuje tromi interaktívnymi tabuľami, ktoré vyžívame vo výchovno-vzdelávacom procese. V materskej škole máme takisto v každej triede jednu interaktívnu tabuľu.