•

Dieťa sa prijíma do MŠ na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov dieťaťa, na ktorej sú podpísaní obaja rodičia. Prílohou žiadosti o prijatie do MŠ je potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, bez ktorého je žiadosť neplatná. Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k žiadosti sa prikladá aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Prednostne sa prijímajú deti :

• pre ktoré je predprimárne  vzdelávanie povinné, tzn. deti, ktoré do 31.8.2024 dosiahnu 5 rokov veku;
          • deti, ktoré majú trvalé bydlisko v obci Čereňany;
          • deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.

Ďalšie podmienky prijímania určené zástupkyňou po prerokovaní v pedagogickej rade, ktoré sa budú uplatňovať a uprednostňovať v prípade, ak počet evidovaných žiadostí na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 bude vyšší ako voľná kapacita materskej školy :

•  deti zamestnaných zákonných zástupcov;
          • deti ktoré nastúpia do materskej školy do 15. septembra 2024;
          • deti, ktoré majú súrodenca navštevujúceho ZŠ alebo MŠ alebo prijatého do MŠ ( v závislosti od veku);
          • deti, ktoré dovŕšili štyri roky svojho veku;
          • deti , ktoré dovŕšili tri roky svojho veku.

Prijatie dieťaťa nie je závislé od dátumu podania prihlášky.

V prípade, že dieťa z dôvodu nedostatku voľnej kapacity v materskej škole nebude zaradené na predprimárne vzdelávanie od 1. septembra 2024, bude zaradené do poradovníka, o čom bude zákonný zástupca dieťaťa informovaný (nezáleží na poradí odoslania prihlášky).
          Riaditeľ ZŠ s MŠ Čereňany vydá rozhodnutie o prijatí – neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie najneskôr do 30. júna 2024